LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat në minus/ Moti për ditën e sotme

10 Dhjetor 2023, 08:19, Sociale CNA

Temperaturat në minus/ Moti për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët, por relativisht i ftohtë, do të mbizotërojë në të gjithë territorin e vendit deri pas mesdite kur pritet kalim i vranësirave nëpër të gjithë territorin, por më të dukshme në zonat malore përgjatë shtrirjes lindore, megjithatë nuk priten reshje.

Parashikohet që nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike të vijojë moti edhe gjatë natës. Temperaturat e ajrit do të pësojnë sërish rritjen në të dyja vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga -2°C deri në 14°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim deri në 3 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga