LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat këtë të diel

26 Mars 2023, 08:02, Sociale CNA

Parashikimi i motit/ Si pritet të jenë temperaturat këtë

Ashtu si dita e djeshme, edhe sot moti parashikohet me vranësira dhe kthjellime.

Sipas IGJEUM, priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje shiu.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 18 °C

në vendet e ulëta: 8 / 20 °C

në vendet malore: 5 / 15 °C

Ndërkohë, era pritet të jetë e lehtë deri mesatare./ CNA.al

Lajmet e fundit nga