LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Keni bërë plane për fundjavën?/ Ja si do jenë temperaturat të shtunë dhe të diel

2 Qershor 2023, 15:34, Sociale CNA
Keni bërë plane për fundjavën?/ Ja si do jenë
Foto ilustruese

Ditën e shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura, si dhe intervale kthjellimesh. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave afatshkurtra përgjatë Ultësirës Perëndimore dhe relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8 m, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 deri 2 ballë.

Ditën e diel, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët përgjatë relieveve malore në orët e nesditës dhe pasdites.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim shpejtësi mestare 1-7 m/s, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 1 ballë./ CNA.al

Keni bërë plane për fundjavën?/ Ja si do jenë

Keni bërë plane për fundjavën?/ Ja si do jenë

Lajmet e fundit nga