LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 28°C/ Moti për ditën e sotme

2 Qershor 2023, 07:31, Sociale CNA

Temperaturat deri në 28°C/ Moti për ditën e sotme

Do të vijojë ndikimi i masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa me origjinë oqeanike në territorin shqiptar duke sjellë mot të kthjellët dhe temperatura relativisht të larta gjatë orëve të paradites.

Orët e pasdites sjellin grumbulllim të vranësirave duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu në të gjithë vendin, më të dukshme në Qarqet: Elbasan, Berat dhe Gjirokastër, ku priten edhe ministuhi breshëri. Parashikohet që orët e vona të mbrëmjes të sjellin përmirësim të kushteve meteorologjike në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në orët e mëngjesit, por mesdita do të sjellë një rënie të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 28°C.

Lajmet e fundit nga