LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ksamili, “Maldivet e Europës”/ Britanikët “magjepsen” nga bukuritë e Shqipërisë

23 Maj 2023, 17:05, Sociale CNA

Ksamili, “Maldivet e Europës”/ Britanikët

Një tjetër media ndërkombëtare i ka bërë jehonë natyrës së mrekullueshme të Shqipërisë dhe këtë radhë “The Sun” nuk i ka kursyer vlerësimet pozitive për qytetin bregdetar të Shqipërisë.

Në artikullin e medias prestigjoze britanike, Ksamili është përshkruar nga vizitorët e këtij vendi si “Maldivet e Europës” .

Ajo çfarë ka tërhequr vëmendjen e turistëve britanikë janë ujërat e kristalta dhe perëndimet shymëngjyrëshe të perlës së Shqipërisë.

Këtë artikull e ka shpërndarë edhe vet kryeministri Edi Rama duke u shprehur se Shqiëria ka marrë një tjetër yll nga turistët e huaj.

Rama ndër të tjera shkruan se vizitorët britanikë kanë vlerësuar standardet e larta të shërbimeve në Shqipëri.

Një tjetër yll i shtohet Shqipërisë nga mediat ndërkombëtare që e quajnë “Maldivet e Europës” - dhe është i mirënjohuri "The Sun" i cili përshkruan ujërat e bruzta dhe tonet e portokallta të perëndimit në Ksamil, por edhe komoditetin e standardet e larta të shërbimeve që vizitorët britanikë i vlerësojnë në Shqipëri", shkruan ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga