LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mos ju afroni Veliajt se do të rrëzoheni

24 Prill 2024, 14:07, Satire Politike CNA

Mos ju afroni Veliajt se do të rrëzoheni

Ndoshta mund t'u duket për të qeshur e pabesueshme por sot Erion Veliaj duke përdorur mediat e tij ka shpërndarë një video ku tregon se si kryebashkiaku i Tiranës, kreu i organizatës së drejtorëve hajdutë, njeriu famoz i inceneratorit të Tiranës që nuk ekziston, përgjegjës për të paktën 60 milionë euro nga një aferë me dherat brenda aferës së inceneratorëve, ka shpërndarë një video ku tregon se si ndihmon një grua që bie.

Të gjithëve ju ndodh që dikush kur bie ta ndihmojmë, por askush nuk nxjerr video.

Lali Eri këtë e ka të disatën video. Sepse ka dhe një me një fëmijë që e merr dhe e fut në makinë në urgjencë dhe e çon në spital.

Ky ndihmuesi i madh Lali Eri ndaj u japim një këshillë qytetarëve, që të mos kenë rrëzime e se ndoshta pa dashje theyjnë ndonjë këmbë dhe dëmtohen.

Bëjnë mirë ti rrimë larg Erion Veliajt, të mos afrohen kur kalon Lali Eri, se mund të bien dhe mund të kenë pasoja shëndetësore se Lali kamerat i mban me vete vetëm për atë punë.

Kur është ai, o bien njerëz, o sëmuren njerëz, o duhet të vijë ambulanca, kështu që ka një këshillë parandaluese: Mos iu afroni Lali Erit se mund të bini a mund t’iu marrë t’iu hipë në ndonjë ambulancë e do të përfundoni në ndonjë kamerë në rrjete sociale.

Këtë pastaj e shpërndajnë në mënyrë perfekte mediat e Veliajt për të bërë propagandë./CNA 

11:31 Satire Politike

Të fala Bajromit

Megjithëse presidenti ynë ka emrin e një dite të veçan...

Lajmet e fundit nga