LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhja e presidentit/ Putini uron Bajram Begajn

11 Qershor 2022, 17:28, Politikë CNA
Zgjedhja e presidentit/ Putini uron Bajram Begajn
Presidenti i ri, Bajram Begaj

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka uruar Bajram Begajn për zgjedhjen e tij në krye të shtetit shqiptar.

Ambasada ruse në Tiranë, ka bërë me dije përmes një postimi në rrjetet sociale, se Putini i ka përcjellë urimet Begajt dhe i ka uruar suksese në detyrën e tij të re.

Presidenti i Federatës Ruse, Vladimir Putin, i ka përcjellë urime z.Bajram Begaj për zgjedhjen e tij në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë dhe i uroi shëndet dhe suksese në detyrën e tij më të lartë shtetërore”, thuhet në mesazhin e publikuar nga ambasada.

Bajram Begaj u zgjodh president pas votimit në seancën plenare të Kuvendit më 4 qershor, me votat e mazhorancës./CNA.al

Zgjedhja e presidentit/ Putini uron Bajram Begajn

Lajmet e fundit nga