LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Udhëtimet private i bëj me shpenzimet e mia”/ Rama flet për fluturimet me çarter

28 Tetor 2022, 13:47, Politikë CNA

“Udhëtimet private i bëj me shpenzimet e mia”/ Rama flet

50 udhëtimet e kryeministrit Edi Rama me çarter dhe jo vetëm janë cilësuar si skandal nga kreu i PD-së, Sali Berisha, i cili i ka bërë thirrje kryeministri të dorëhiqet.

Berisha ka përmenduar shpenzimet miliona lekë që sipas tij janë harxhuar nga Rama me avionë-taksi.

Por, sipas Ramës, udhëtimet kanë qenë me shpenzime private dhe jo me të shtetit.

 “Me siguri e keni dëgjuar që unë kam një taksi që fluturon dhe që u kushton shqiptarëve miliona euro. Kthehemi te taksia ime është e vërtetë që prej 2020 kemi bërë marrëveshje me 'Air Albania' edhe për interesin e Albanias për të pasur avion për udhëtimet e punës. Udhëtimet private i bëj me shpenzimet e mia”, tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga