LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot “hidhet përpjetë” dhe kërkon arrestimin e ish-zv.kryeministrit/ Dikur “Babalja” pinte kafe me Ahmetajn

12 Korrik 2023, 12:42, Politikë CNA

Sot “hidhet përpjetë” dhe kërkon arrestimin e

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, ka qenë një ndër deputetët që ka kundërshtuar dje fort kreun e SPAK-ut, Altin Dumani dhe ka kërkuar me ngulm arrestimin e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj.

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Mandateve, Salianji ka replikuar ashpër me Dumanin, duke kërkuar deri dhe arrestimin e Ramës.

Paradoksal është fakti që deputeti më "i entuziamuar" për arrestimin e një tjetër deputeti është i dënuar me një vit burg.

Salianji është dënuar me burg nga Gjykata e Shkallës së Parë për akuzën e “Kallëzimit të rremë” për përfshirje në inskenimin e audio-përgjimit të vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Madje, deputeti “Babale”, për të cilin tunden prangat, ka dalë në foto me Arben Ahmetajn. Disa kohë më parë, Salianji është parë në shoqërinë e ish-zv.kryeministrit duke pirë kafe.

Tashmë, “Babalja” që është mësuar ta dredhë sa nga njëra anë në tjetrën, “hidhet përpjetë” dhe kërkon arrestimin e Arben Ahmetajt./ CNA.al

Lajmet e fundit nga