LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali/ Berisha: Irfani urdhëron heqjen e kronikës për vjedhjen me inceneratorët

2 Shtator 2022, 18:34, Denoncim CNA
Skandali/ Berisha: Irfani urdhëron heqjen e kronikës për vjedhjen
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka bërë disa denoncime ndaj Irfan Hysenbelliut, ish-kapterit që sot është bërë biznesmen dhe ka disa media.

Në një denoncim të bërë në 15 shkurt të këtij viti, lideri i demokratëve zbulonte një skandal të Irfanit.

Në një status në rrjetet sociale, Berisha denonconte se "News 24" kishte urdhëruar heqjen e një kronike për vjedhjen e inceneratorëve.

Ai ngrinte akuzat se media e Irfanit ka marrë qindra miliona lekë nga paratë e taksapaguesve për inceneratorët.

“Super skandal!

Urdhërohet heqja e kronikës së gazetarit të 'News 24' për vjedhjen e Ramës me inceneratorët!

Kronika që keni në video pasi u transmetua u hoq menjëherë.

Dihet se Media Balla e Irfanit ka marrë vetë nga paratë e takspaguesve për inceneratorët qindra milionë lekë! Sb”, shkruante Berisha./ B.A. - CNA.al

Skandali/ Berisha: Irfani urdhëron heqjen e kronikës për vjedhjen

Lajmet e fundit nga