LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mblidhet Komisioni i Sigurisë/ Deputetët e PD-së mësyjnë në sallë

6 Dhjetor 2023, 11:08, Politikë CNA

Mblidhet Komisioni i Sigurisë/ Deputetët e PD-së

Komisioni i Sigurisë është mbledhur këtë të mërkurë për shqyrtimin e projektligjit për bashkëpunimin me Italinë në lidhje me emigracionin.

Por vetëm pak minuta pasi ka nisur kjo mbledhje, deputetët e Partisë Demokratike kanë mësyrë në sallë dhe kanë bllokuar zhvillimin e saj.

Noka ka zënë vendin e kryetarit të komisionit, ndërsa deputetët e tjerë kanë qëndruar në këmbë.

Kjo detyroi socialistët të ndërpresin mbledhjen dhe ta shtyjnë atë për në orën 12:00.

Por kësaj radhe, kryetari i Komisionit të Sigurisë, Nasip Naço, deklaroi se mbledhja do të zhvillohet "online"./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga