LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Diktatura nuk do triumfojë”/ Xhaferri: Dita e sotme, atentat ndaj opozitës

3 Mars 2023, 20:03, Politikë CNA

“Diktatura nuk do triumfojë”/ Xhaferri: Dita e sotme, atentat

Kreu i FRPD-së Besart Xhaferri ka reaguar pas vendimit të gjykatës për rishqyrtimin e çështjes së vulës në Gjykatën e Apelit.

Me tone të ashpra nëpërmjet një statusi në rrjete sociale ai shkruan se diktatura nuk do të triumfojë dhe se dita e sotme ishte veç një atentat ndaj opozitës, jo vrasje e saj.  

Boll statuse fataliste!

Diktatura instalohet vetëm kur të dorëzohemi ne!

Na e vështirëson punën? Po!

Por diktatura nuk do triumfojë!

Dita e sotme do ngeli vetëm një atentat ndaj opozitës dhe aspak vrasje e saj!

Demokratë, jemi shumë dhe jemi mjaftueshëm për t'i dal zot Shqipërisë!”, shkruan ai/ CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga