LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Denoncimi i kreut të PD-së Kurbin/ Ulsi Manja po kërcënon qytetarët për vota

6 Maj 2023, 08:53, Politikë CNA

Denoncimi i kreut të PD-së Kurbin/ Ulsi Manja po kërcënon

Kryetari i Partisë Demokratike në Kurbin Gjovalin Laska, ka akuzuar ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja se po kërcënon qytetarët për t’ju marrë votat.

Sipas Laskas, në një video të shpërndarë në rrjete sociale ai thotë  qytetarëve po i merren kartat e identitetit për t’i orientuar votën më 14 maj.

“Dua të bëjë një denoncim publik në lidhje me administratën e Bashkisë Kurbin dhe ministrin Ulsi Manja i cili ka sjellë të gjithë drejtorët dhe po merr peng qytetarët e Kurbinit duke i dërguar të Kasmi –Bar Restorant, për t’ju bërë presion çdo ditë. Gjithashtu dua të beëjë publike se në Kurbin kanë filluar të mbledhin kartat e të gjitha qytetarëve për t’i mbajtur peng vetë sipas dëshirës së tyre dhe jo sipas dëshirës së qytetareve dhe punonjësve.  Zyra arsimore po bën të njëtën masakër sepse është vegël e kryetarës së bashkisë”, shprehet ai.

Në Bashkinë e Kurbinit janë në gërë Majlinda Cara e Partisë Socialiste, e cila kërkon një mandat të dytë në krye të kësaj njësie vendore dhe Bahar Haxhiu i kualicionit opozitar “Bashkë Fitojmë” të drejtuar nga Sali Berisha dhe Ilir Meta./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga