LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha pranon rikthimin?/ Nuk ka nisur ende fushata

24 Maj 2023, 17:55, Politikë CNA
Basha pranon rikthimin?/ Nuk ka nisur ende fushata
Lulzim Basha

CNA ka zbuluar prej muajsh skenarin për rikthimin e Lulzim Bashës, duke parashikuar edhe lëvizjet e tij me takime pas humbjes në zgjedhjet e 14 majit.

Këtë rikthim Basha duket se e ka konfirmuar edhe ditën e sotme gjatë një takimi me të rinjtë e FRPD-së.

Njëri prej tyre iu drejtua duke i thënë “zoti kryetar”, ndërsa humbësi serial i opozitës, u mundua të tregohej modest.

Ai tha se ka dhënë dorëheqjen dhe se fushata nuk ka nisur ende. Kështu, ai la të kuptohej se do të jetë pjesë e fushatës për të kandiduar për kryetar të PD-së.

Pjesë nga biseda:

Basha: Unë kam dhënë dorëheqjen, më thoni zoti Basha t’i lëmë formalitetet

I riu: Duam që ti të jesh kryetari ynë dhe kryeministri ynë i ardhshëm

Basha: Nuk ka nisur akoma ndonjë fushatë, këtu duhet të flasim në mënyrë sa më të relaksuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga