LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manjati i modës bëhet sërish baba/ Partnerja 45 vite më e re e Roberto Cavallit sjell në jetë një djalë

10 Mars 2023, 20:15, Lifestyle CNA

Manjati i modës bëhet sërish baba/ Partnerja 45 vite më e re

Manjati i modës, Roberto Cavalli është bërë baba për herë të gjashtën herë, pasi partnerja e tij ka sjellë në jetë një djalë.

Kështu dizajneri 82-vjeçar dhe partnerja e tij modele Sandra Nilsson janë bërë prindër.

Dizajneri italian i modës ka treguar se foshnjen do ta quajë  Giorgio, në nderim të babait të tij që u pushkatua nga nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore.

“Fëmija, i cili lindi një javë më parë pikërisht këtu në Firence, është i bukur dhe ishte vërtet emocionuese ta shihje menjëherë pasi lindi.

Emri i tij është Giorgio, si gjyshi i tij, babai im... të cilin nazistët e qëlluan në masakrën e Cavriglias kur isha katër vjeç”, ka deklaruar ai.

Ndërkohë kujtojmë se Roberto Cavalli, ka pesë fëmijë nga dy martesat e tij të mëparshme dhe Giorgio është fëmija i tij i gjashtë.

Stilisti, i cili besohet se ka një pasuri me vlerën mbi 400 milionë funte, është në lidhje me modelen 37 vjeçare që prej 2014-ës.

Në vitin 2015, mediat raportuan se ai i bleu partneres së tij një ishull privat në vendin e saj të lindjes, në Suedi, rreth 50 milje në lindje të Stokholmit.

Tashmë Roberto Cavalli bën 9 vite që është në lidhje me Sandra Nilsson dhe më në fund morën lajmin e ëmbël./ CNA.al

Lajmet e fundit nga