LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E bujshme/ Shakira mund të përballet me 8 vite burg

29 Korrik 2022, 11:41, Lifestyle CNA

E bujshme/ Shakira mund të përballet me 8 vite burg

Superylli kolumbian, Shakira, rrezikon të dënohet me 8 vite burg dhe 23 milionë euro gjobë për evazion fiskal.

Sipas "Reuters", zyra e prokurorit spanjoll dhe përfaqësuesit e Shakirës nuk komentuan në lidhje me çështjen.

Këtë javë, ylli i popit refuzoi një marrëveshje nga zyra e prokurorit për të hequr dorë nga rasti duke e akuzuar atë për mospagimin e taksave nga viti 2012 në 2014, periudhë gjatë së cilës Shakira tha se nuk jetonte në Spanjë.

Lajmet e fundit nga