LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ujk apo qengj?/ Figura e parë që shihni tregon pjekurinë tuaj

29 Nëntor 2023, 14:08, Kuriozitete CNA
Ujk apo qengj?/ Figura e parë që shihni tregon pjekurinë tuaj
Fotoja testuese

Rrjetet sociale janë kthyer në një testues të vërtetë të gjendjes tonë emocionale apo zhvillimit mendor.

Studiuesit thonë se zhvillimi fizik i njerëzve nuk po ecën paralel me atë mendor ndaj kanë krijuar disa imazhe të cilat mund t’iu ndihmojnë të kuptoni më së miri moshën tuaj mendore.

I tillë është edhe testi i mëposhtëm ku në figurë, ju duhet të zgjidhni se cila është figura e parë e më pas të kuptoni domethënien e zgjedhjes suaj.

Nëse keni parë një ujk

Nëse figura e parë që shihni është një ujk kjo do të thotë që mosha juaj mendore është rreth 50 vjeç. Kjo është një shenjë e mirë, sepse tregon se jeni një person që keni arritur të fitoni shumë përvojë deri tani dhe kjo pjekuri nuk ka ardhur gjithmonë nëpërmjet përvojave paqësore.

Po ashtu kjo dëshmon se mund t’ju jetë thyer zemra disa herë gjatë procesit të pjekurisë, por gjithmonë keni ditur t’i përballoni problemet në mënyrën më të mirë të mundshme.

Nëse keni parë një qengj

Nëse imazhi i parë që ju shfaqet është një qengj, kjo tregon se mosha juaj mendore është në të 18-at, pavarësisht nga mosha juaj aktuale. Këto të dhëna janë një pasqyrim i mënyrës se si silleni çdo ditë dhe një parandjenjë e rëndësishme e aftësive që duhet të zhvilloni.

18-vjeçarët shpesh nuk kujdesen për askënd përveç vetes, pasi mendojnë se bota u detyrohet atyre diçka e se janë të lirë të bëjnë çfarë të duan, duke fajësuar të tjerët për gabimet e tyre./CNA

Lajmet e fundit nga