LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klodiana Lala zbardh bisedën/ Nipi i një të vrari më dha një informacion të pabërë publik

3 Qershor 2022, 23:40, Kronika CNA
Klodiana Lala zbardh bisedën/ Nipi i një të vrari më dha
Gazetarja Klodiana Lala

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar bisedën e bërë me nipin e një prej personave të vrarë, më 25 maj, ditën kur u zhvillua në Tiranë finalja e Conference League.

Lala tha se ky person i ka dhënë një informacion që nuk është bërë publik deri më sot, ndërsa pretendon se përputhet me dëshminë e Nuredin Dumanit para drejtësisë.

Ajo theksoi në emisionin “Politiko”, se kjo e ka bërë të besojë se Nuredin Dumani është i besueshëm.

“Pse për mua Nuredin Dumani është i besueshëm, pse e them këtë gjë? Sepse unë në ditën që u bë ndeshja e Conference League takova nipin e një prej viktimave, më dha një informacion që nuk është bërë publik deri më sot, por është i njëjtë me atë që ka thënë Dumani. Në dosjen hetimore është. Unë kam publikuar pamje e dëshmi të shumë atentateve dhe kur unë kam parë dëshminë, e kam analizuar dhe dal në përfundimin që përputhen”, theksoi gazetarja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga