LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I kërkuar nga Interpoli/ Arrestohet i shumëkërkuari i Ndrangheta-s

9 Shkurt 2023, 08:55, Kronika CNA

I kërkuar nga Interpoli/ Arrestohet i shumëkërkuari i

Policia indoneziane ka arrestuar shtetasin me kërkim ndërkombëtar Antonio Strangio, i cili ishte pjesë e “Ndrangheta-s”.

Antonio Strangio ishte me shtetësi të dyfishtë atë austriake dhe italiane.

Ai u ndalua në Aeroportin Ndërkombëtar të Balit pasi mbërriti nga Kuala Lumpur, Malajzi, tha Antonius Parlindungan, një zyrtar i imigracionit.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim që prej vitit 2016 për akuzat e trafikut të drogës.

I dyshuari u identifikua përmes njoftimit të kuq të Interpolit.

Strangio kërkohet nga policia italiane me akuzën e trafikimit të 160 kilogramëve marijuanë, tha Jessica Febria Tokilov, një ndihmës hetuese.

Sipas saj ai do të Strangio deportohet drejt Italisë.

Arrestimi i Strangio vjen pak orë pas kapjes në Saint Etienne të Francës, të Edgardo Grecos, i arratisur prej 17 vitesh, i njohur si “kuzhinieri i “Ndrangheta-s” dhe i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje të dyfishtë./CNA.al

Lajmet e fundit nga