LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi i Edmond Mustafës/ Zbardhen detajet, autori u largua me motoçikletë

27 Shkurt 2024, 12:03, Kronika CNA

Ekzekutimi i Edmond Mustafës/ Zbardhen detajet, autori u largua me

Mediat malazeze kanë zbuluar detaje të reja në lidhje me vrasjen e Edmond Mustafës në Tivar, për të cilin thuhet se i përkiste një grupi kriminal.

Mësohet se Edmond Mustafa është ekzeutuar pranë një banke tregtare. Autori pas vrasjes është larguar me motoçikletë në rrugën “Marshall Tito”.

Pas vrasjes janë vendosur bllokada në qytet, si dhe policia po ndërmerr taktika të gjera operative dhe masa e veprime teknike për zbardhjen e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

“Në polici është shoqëruar një person, që dyshohet se ka gisht në vrasje. Efektivët janë duke e marrë në pyetje të dyshuarin”, thuhet në njoftimin e Drejtorisë së Policisë.

Oficerët e Sektorit Kundër Krimit kanë vënë në dispozicion të Qendrës Rajonale të Sigurisë “Jug” të gjitha masat sa u përket burimeve njerëzore dhe pajisjeve teknike, për kryerjen e masave dhe veprimeve zbuluese në drejtim të vërtetimit dhe zbardhjes së rastit.

Hetimet do të drejtohen nga një prokuror i Prokurorisë së Lartë të Shtetit në Podgoricë./ CNA

Lajmet e fundit nga