LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Asgjë nuk harrohet…”/ Artan Hoxha: Pas 12 vitesh, vrasësit e 21 janarit ende pa ndëshkuar

20 Janar 2023, 18:16, Kronika CNA
“Asgjë nuk harrohet…”/ Artan Hoxha: Pas 12 vitesh,
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha, ka kujtuar vrasjen e 4 protestuesve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, në 21 janar të 2011-ës.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Hoxha thotë se asgjë nuk harrohet, ndërsa thekson se edhe pas 12 vitesh, vrasësit e protestuesve nuk janë arrestuar.

Për moszbardhjen e ngjarjes dhe mosndëshkimin e autorëve, ai fajëson kryeministrin Edi Rama që ka tre mandate në pushtet.

“Asgjë nuk harrohet…

Nesër mbushen plot 12 vite nga ekzekutimi shtetëror i 4 “Dëshmorëve të Atdheut”, të vetmit dëshmorë të rënë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Aleks Nika, Faik Myrto, Ziver Veizi dhe Hekuran Deda, ishin katër protestues paqësorë, të cilet dolën për të protestuar si qytetarë të lirë kundër korrupsionit politik, që vazhdon të mbajë peng të ardhmen e vendit.

Për fat të keq, ata katër burra, 4 kryefamiljare dhe baballarë, nuk u kthyen më në familjet e tyre, pasi plumbat e Gardës së Republikës, i vranë pabesisht, pa as më të voglën mëshirë për të mbrojtur pushtetin e kryeminiatrit të kohës, Sali Berisha.

Kur kanë kaluar 12 vite nga ajo ditë, ish-kreu i opozitës që i thirri në protestë, Edi Rama, ka tre mandate kryeministër, por nuk i kanë mjaftuar për të ndëshkuar vrasësit e 21 janarit 2011…”, shkruan gazetari./ B.A. – CNA.al

“Asgjë nuk harrohet…”/ Artan Hoxha: Pas 12 vitesh,

“Asgjë nuk harrohet…”/ Artan Hoxha: Pas 12 vitesh,

“Asgjë nuk harrohet…”/ Artan Hoxha: Pas 12 vitesh,

“Asgjë nuk harrohet…”/ Artan Hoxha: Pas 12 vitesh,

Lajmet e fundit nga