LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fshehën 4.5 ton kokainë në anije/ Arrestohen 15 persona në Spanjë, mes tyre 2 shqiptarë

20 Janar 2023, 18:09, Kronika CNA
Fshehën 4.5 ton kokainë në anije/ Arrestohen 15 persona në
Foto ilustruese

Autoritetet spanjolle kanë sekuestruar 4.5 ton kokainë e cila po transportohej me në një anije me flamurin afrikan të Togos.

Si pasojë e operacionit janë arrestuar 15 anëtarë të ekuipazhit, mes tyre 2 shqiptarë dhe 13 pakistanezë.

Anija më të cilë po transportohej kokaina ishte e ngarkuar me 200 ton kafe të deklaruara, por kjo ishte një sasi shumë e vogël për kapacitetin që mund të mbante anija.

Kjo gjë tërhoqi vëmëndjen e autoriteteve të cilat nisën kontrollet e imtësishme në anije,

Anija dhe lënda narkotike e sekuestruar po hetohen nga 200 ton kafe të deklaruara nga Gjykata Qëndrore Hetimore./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga