LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

400 mijë lekë ryshfet për uljen e dënimit/ Gjyqtarja Vyshka mbetet nën arrest

16 Gusht 2022, 14:10, Kronika CNA

400 mijë lekë ryshfet për uljen e dënimit/ Gjyqtarja Vyshka

Gjykata e Posaçme e Apelit Kundër Korrupsionit ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për gjyqtaren e Elbasanit, Zamira Vyshka.

Kujtojmë se me kërkesë të SPAK-ut Gjykata e Posaçme ka vendosur më 22 korrik masën arrest shtëpie për gjyqtaren.

Të njëjtën masë vendosi dhe për Arben Tiranën, ndërsa arrest me burg vendosi për Ilir Pashajn, Taulant Ramollarin e Xhuljo Musain.

Vyshka akuzohet për marrje ryshfeti kundrejt uljes së një dënimi./CNAa.al

 

Lajmet e fundit nga