LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në shtëpinë e të moshuarve në Milano/ 6 viktima dhe 81 të plagosur

7 Korrik 2023, 10:30, Kosova & Bota CNA

Zjarr në shtëpinë e të moshuarve në Milano/ 6 viktima

Një zjarr ka përfshirë shtëpinë e të moshuarve në Via dei Cinquecento në Milano të Italisë. 

Sipas mediave të huaja, raportohet për 6 viktima dhe 81 persona të plagosur.

Mediat italiane bëjnë me dije se dyshohet që zjarri ka rënë për shkaqe aksidentale.

Në vendngjarje ka mbërritur edhe kryetari i Bashkisë së Milanos, Beppe Sala. Sipas gjetjeve të para të hetuesve, flakët kanë përfshirë një pjesë të katit të parë.

Ndërkohë raportohet se janë evakuuar 173 të moshuar. Hetimet i janë besuar policisë dhe njësisë hetimore të zjarrfikëses së Milanos./ CNA

Lajmet e fundit nga