LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedi në Kroaci/ Autobusi me targa polake del nga rruga, të paktën 11 viktima, plagosen 34 të tjerë

6 Gusht 2022, 10:22, Kosova & Bota CNA
Tragjedi në Kroaci/ Autobusi me targa polake del nga rruga, të
Foto nga vendngjarja

Një aksident tragjik ka ndodhur në një autostradë në Kroaci, ku një autobus me targa polake ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë vdekur së paku 11 persona, raportonDnevnik.

Nuk dihet ende sa persona ndodheshin në autobus. Nga Policia kanë deklaruar se ka edhe të lënduar rëndë.

“Sipas informacioneve të deritanishme, në aksident trafiku kanë humbur jetën disa persona dhe një numër i madh janë lënduar rëndë. Përveç policëve të UP-së së Varazhdinit dhe UP-së së Zagrebit, disa ekipe të Institutit për Mjekësi Emergjente nga Qarku i Varazhdinit. dhe Zagrebi, si dhe disa ekipe të zjarrfikësve, janë angazhuar në vendngjarje nga të dy qarqet”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga