LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmërimi i Agjencisë së Emergjencave/ “Dëmet e uraganit Ian do të jenë katastrofike”

29 Shtator 2022, 14:10, Kosova & Bota CNA
Paralajmërimi i Agjencisë së Emergjencave/ “Dëmet e
Foto ilustruese

Dëmet nga uragani Ian do të jenë katastrofike, ka paralajmëruar drejtori i Agjencisë Federale të Menaxhimit të Emergjencave.

Organi i qeverisë amerikane, i cili mbron njerëzit nga fatkeqësitë natyrore dhe rreziqe të tjera, thotë se mijëra njerëz mund të zhvendosen në afat të gjatë.

"Nuk mendoj se ne mund ta përcaktojmë këtë gjë", tha drejtoresha Deanne Criswell për "CNN" kur u pyet për dëmet nga stuhia. "Por unë mund t'ju them se do të jetë katastrofike", shtoi ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga