LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndalimi i spiunes së Putinit në Kosovë/ Çitaku: Ajo po mbahet në Polici, qëllimet e saj dihen

6 Gusht 2022, 22:43, Kosova & Bota CNA
Ndalimi i spiunes së Putinit në Kosovë/ Çitaku: Ajo po
Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pasi sot iu ndalua hyrja në Kosovë, Daria Aslamova, e cila akuzohet si spiune e intelegjences ushtarake ruse.

Çitaku përmes një shkrimi në rrjetin social "Twitter" tha se Aslamova tani po mbahet në paraburgim, duke shtuar se dihet qëllimi i hyrjes së saj në Kosovë, informon "Express".

“Daria Aslamova u arrestua sot teksa tentoi të kalonte kufirin nga Serbia për në # Kosovë. Ajo është apologjete e Putinit dhe propagandiste e Rusisë. Nuk ka nevojë të jesh oficer i inteligjencës për të kuptuar qëllimin e “udhëtimit” të saj Aslamova tani është në paraburgim të autoriteteve të Kosovës”, shkroi Çitaku.

Ndërsa ndalimin e saj në kufi e bëri të ditur ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, i cili tha se ky tentim i hyrjes së saj në Kosovë e dëshmon qartë se ka për qëllim destabilizimin e vendit./CNA.al

Ndalimi i spiunes së Putinit në Kosovë/ Çitaku: Ajo po

Lajmet e fundit nga