LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidentohet autobusi me turistë në Bullgari/ Katër të vdekur dhe tetë të plagosur

6 Gusht 2022, 15:09, Kosova & Bota CNA
Aksidentohet autobusi me turistë në Bullgari/ Katër të
Foto ilustruese

Një aksident tragjik është raportuar në Bullgari.

Mësohet se katër persona humbën jetën dhe tetë të tjerë mbetën të plagosur pasi autobusi me të cilin po udhëtonin, u përplas me një makinë.

Autobusi po kthente turistët nga Rumania, pas një udhëtimi në Stamboll.

Mediat e huaja shkruajnë se autobusi ka goditur një makinë të parkuar pranë autostradës./CNA.al

Lajmet e fundit nga