LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lirohen qytetarët e bllokuar në kufi me Serbinë

17 Prill 2024, 16:28, Kosova & Bota CNA

Lirohen qytetarët e bllokuar në kufi me Serbinë

Mediat kosovare bëjnë me dije se janë liruar qytetarët të cilët janë bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci.

Sipas tyre, arsyetimi nga policia serbe ka qenë se sihte kontroll rutinë.

Më herët, Sekretari i Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Serbi, Fatmir Haxholli njoftoi se pala serbe po mbante të bllokuar katër autobusë me udhëtarë të Kosovës në pikëkalimin me Kroacinë.

Sipas tij, ky veprim i Beogradit po ndodhte si hakmarrje dhe shprehje nervozizmi pas vendimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës në favor të Kosovës./ CNA

Lajmet e fundit nga