LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“K****, do të vijmë t’ju vrasim të gjithëve”/ “Çmendet” aleati i Putinit, kërcënon live gazetarin gjerman

7 Gusht 2022, 21:59, Kosova & Bota CNA
“K****, do të vijmë t’ju vrasim të
Foto ilustruese

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë një emisioni LIVE, ku një deputet rus ka kërcënuar me jetë një gazetar gjerman.

Aleksey Zhuravlyov, një anëtar i parlamentit rus dhe një aleat i presidentit rus Vladimir Putin, së fundmi kërcënoi se do të vriste një gazetar gjerman që mbulonte luftën midis Rusisë dhe Ukrainës.

I ftuar në televizionin e mbështetur nga Kremlini, ku shpesh panelistët kanë lëshuar kërcënime të hapura në drejtim të Perëndimit, Zhuravlyov ka dalë nga vetja duke kërcënuar një gazetar gjerman.

Gjatë paraqitjes në programin e lajmeve “60 minuta”, Zhuravlyov kërcënoi Björn Stritzel, një reporter i agjencisë gjermane të lajmeve "Bild", i cili po mbulon luftën në Ukrainë.

Një video e komenteve të tij u postua në "Twitter" të shtunën nga gazetarja Julia Davis, e cila monitoron propagandën ruse.

“Nuk më intereson, dua t’i them këtij nazisti: K****, do të vijmë të gjithë t’ju vrasim të gjithëve,” tha ai.

Megjithatë, komentet e tij u hodhën poshtë nga prezantuesi i televizionit shtetëror rus, Yevgeny Popov, i cili ‘e qortoi’ atë për kërcënimin e njerëzve.

“Këta janë gazetarë. Këta janë propagandistë, por të mos jemi të tillë. Të mos vrasim askënd”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga