LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti tragjik/ Politikani turk dhe familjarët e tij gjenden të pajetë

7 Shkurt 2023, 16:25, Kosova & Bota CNA

Tërmeti tragjik/ Politikani turk dhe familjarët e tij gjenden të

Në mesin e viktimave të shkaktuara nga tërmeti tragjik është edhe një politikan turk.

Yakup Tas, 63 vjeç, anëtar i partisë në pushtet të presidentit Rexhep Tajip Erdogan, u gjet mes rrënojave të shtëpisë së tij në qytetin Adiyaman, raportojnë mediat e huaja.

Agjencia Anadolu tha se bashkëshortja, vëllai, kunata dhe 3 pjesëtarë të tjerë të familjes gjithashtu kanë ndërruar jetë.

Kujtojmë se deri tani nga tërmeti shkatërrues janë shënuar më shumë se 5200 viktima në Turqi dhe Siri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga