LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përfituan nga tërmeti/ Sulm terrorist në një pikë kufitare në Turqi

7 Shkurt 2023, 08:59, Kosova & Bota CNA

Përfituan nga tërmeti/ Sulm terrorist në një pikë

Ministria e Mbrojtjes Kombëtar në Turqi ka  njoftuar se organizata terroriste PKK/YPG nisi një sulm ndaj postës kufitare Oncupinar nga Tel Rifat me një raketë, raporton CNN turk.

Objektivave terroristë iu përgjigjën në të njëjtën mënyrë, forcat turke

Në deklaratën e bërë nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare, thuhet se “organizata terroriste PKK/YPG, ka përfituar nga tërmeti dhe ka kryer një sulm me raketë në zonën e Tel Rifat, pranë postës kufitare Oncupinar. Nuk ka patur dëme apo viktima në trupat tona, objektivave terroristë iu përgjigjën njësoj, forcat tona”./CNA.al

Lajmet e fundit nga