LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti 'shkund’ Greqinë/ Ja sa ishte magnituda

26 Nëntor 2022, 22:25, Kosova & Bota CNA

Tërmeti 'shkund’ Greqinë/ Ja sa ishte magnituda

Një tërmet ka goditur mbrëmjen e sotme Greqinë.

Lëkundjet janë regjistruar rreth një orë më parë, ndërsa kanë qenë me magnitudë 4.5 ballë dhe thellësi 66.9 kilometra.

Epiqendra e goditjes ka qenë në zonën detare 63 kilometra në juglindje të Katavia Rodos, në një distancë prej 470 kilometrash në juglindje të Athinës.

Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale./ B.A. – CNA.al

Tërmeti 'shkund’ Greqinë/ Ja sa ishte magnituda

Lajmet e fundit nga