LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarim i rremë i pasurisë/ Ngrihet aktakuzë ndaj ministres Gërvalla

29 Maj 2023, 11:21, Kosova & Bota CNA

Deklarim i rremë i pasurisë/ Ngrihet aktakuzë ndaj ministres

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Ajo akuzohet për “mosraportim ose raportim të rremë të pasurisë, të ardhurave, dhuratave, dobisë tjetër materiale ose detyrimeve financiare”.

“Prokurori i Shtetit, më 31.01.2023, ka ngritur aktakuzë ndaj D.G, për shkak të veprës penale ‘Mosraportimi ose raportimi i rremë i pasurisë, i të ardhurave, i dhuratave, i dobisë tjetër materiale ose i detyrimeve financiare’, sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës, si dhe të njëjtën e ka proceduar në Gjykatë për trajtim të mëtejmë”, ka thënë ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga