LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi tronditës në Greqi/ Pasi vrau viktimën, 36-vjeçari poston video në “Tik Tok”

19 Mars 2023, 18:55, Kosova & Bota CNA
Krimi tronditës në Greqi/ Pasi vrau viktimën, 36-vjeçari
Policia greke

Greqia është tronditur nga një vrasje që ka ndodhur në në Drosero të Ksantisë, ku autori i ngjarjes pasi ka kryer krimin duke qëlluar pesë herë mbi viktimën, shpërndau një video në rrjetin social “TikTok” duke shpjeguar arsyet pse e bëri këtë akt.

Në video ai fillimisht duket se shpjegon arsyet se pse qëlloi viktimën, ndërsa më pas kapet momenti kur ai mbërrin në hyrje të Drejtorisë së Policisë së Ksantisë duke u vetëdorëzuar për krimin e kryer.

Mediat greke raportojnë se 36-vjeçari dhe viktima kanë pasur mosmarrëveshje personale, ku autori e ka qëlluar për vdekje. 

I riu është arrestuar edhe më herët nga policia pas një operacioni të gjerë në Drosero, ndërsa në zotërim i janë gjetur dhe sekuestruar armë dhe drogë.

Policia vijon hetimet për vrasjen dhe priten njoftime zyrtare./CNA

Lajmet e fundit nga