LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sulm terrorist në Pakistan/ 8 persona të vrarë

25 Prill 2023, 09:27, Kosova & Bota CNA
Sulm terrorist në Pakistan/ 8 persona të vrarë
Foto ilustruese

Dy shpërthime tronditën një zyrë kundër terrorizmit në veriperëndim të Pakistanit të hënën, duke vrarë të paktën tetë persona, tha policia.

Shefi i policisë provinciale, Akhtar Hayat, tha se nuk është ende e qartë se çfarë i shkaktoi shpërthimet në luginën veriperëndimore Swat.

Ai tha se ka pasur një dyqan të vjetër municioni në zyrë dhe policia po hetonte nëse ishte ajo që shkaktoi shpërthimet apo ishte një sulm militant.

Hayat tha se shumica e të vrarëve ishin policë. Administrata e spitalit rajonal tha se pranoi disa të plagosur, disa prej të cilëve në gjendje kritike.

Lajmet e fundit nga