LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 11-18 korrik 2022

10 Korrik 2022, 09:05, Horoskopi CNA
Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 11-18 korrik 2022
Foto ilustruese

DASHURIA

Dashi

Tani favorizohen takime të reja. Mos mendoni për të kaluarën, duhet të ecni përpara dhe të bëni vetëm atë që dëshironi.

Demi

Tani do të mund të ecni në shtigje të reja. Marsi është në anën tuaj, kështu që edhe beqarët mund të përjetojnë emocionet të forta.

Binjakët

Dashuria është në qendër të jetës suaj. Është momenti që të lini veten të lirë dhe të shijoni verën. Takimet e reja në horizont.

Gaforrja

Në dashuri ju është dashur të përballeni me probleme mes majit dhe qershorit, por së shpejti Afërdita do të jetë në anën tuaj, ndërsa Marsi tashmë është aktiv. Pra, duhet ta lini veten të lirë, pa menduar për të kaluarën.

Luani

Periudha është interesante dhe gjysma e dytë e muajit do jetë edhe më e bukur. Mundohuni të mos ngatërroheni: miqësitë që kanë lindur tani janë intriguese dhe ditët e së hënës dhe të martës do t'ju japin shumë kënaqësi.

Virgjëresha

Jeni pak të acaruar, Afërdita po frenon njohjet e reja dhe e keni të vështirë ‘largimin’ nga pozicionet e zëna. Kujdes të dielën dhe të hënën, të mërkurën në frontin sentimental.

Peshorja

Në dashuri ju është dashur të përballeni me vështirësi, por tashmë fundjava duket premtuese dhe do t'ju ndihmojë të gjeni ekuilibrin tuaj. Mundohuni të jetoni momentin.

Akrepi

Në dashuri, Marsi është në kundërshtim, por ju intrigojnë marrëdhëniet “e paqarta’. Ditët e së hënës dhe të martës janë të rëndësishme për të kuptuar nëse një person ju pëlqen vërtet, edhe sepse nga java e ardhshme Venusi do të jetë në anën tuaj.

Shigjetari

Në dashuri jeni pak të shqetësuar, ndoshta ka një person që ju intrigon, por Venusi është në kundërshtim. Kujdes nga historitë me ata që tashmë janë të fejuar ose që janë larg. Ditët e rikuperimit të premten dhe të shtunën.

Bricjapi

Historitë që nuk funksionojnë nuk do të zgjasin shumë: arrini të thoni 'mjaft' kur lodheni, nuk jeni në gjendje të duroni marrëdhënie të pavërteta. Dhe këtë javë dëshironi të qartësoni zemrën tuaj.

Ujori

Dashuria me Venusin është në anën tuaj, kështu që është koha për të zgjidhur problemet. Nëse një histori ju ka zhgënjyer tani, duhet të vazhdoni dhe të filloni nga e para: nga ana tjetër, njohjet e reja të premten janë të favorizuara.

Peshqit

Në dashuri përpiquni të qëndroni të qetë dhe prisni javën e ardhshme për diskutime. Pjesa e dytë e korrikut premton të jetë e mirë , me emocione që vijnë të mërkurën. Por duhet të jeni gjithmonë shumë të kujdesshëm.

 

PUNA

Dashi

Në punë shumë shpejt do të vijnë kënaqësi, konfirmime apo rinovime të mëdha. Momentet e vështira tashmë janë pjesë e së shkuarës, gjithçka po përmirësohet!

Demi

Në punë, rezultatet e para janë gati të mbërrijnë pas shumë sakrificash. Ditë interesante të mërkurën.

Binjakët

Kini kujdes nga të lindurit e shenjës së Dashit dhe Gaforres pasi mund të ketë probleme. Duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme deri në fund të muajit!

Gaforrja

Ka nga ata që u është dashur të ndryshojnë diçka, kanë vënë në dyshim veten dhe muajt e fundit kanë qenë vërtet të vështirë. Por duhet të vazhdojmë përpara!

Luani

Lajmet e mira po vijnë rrugës, por kujdes nga zilia. Ka nga ata që me të vërtetë do të bënin gjithçka për të rrëzuar idetë tuaja!

Virgjëresha

Në punë jeni të fortë dhe të vendosur: tani mund ta shikoni të ardhmen me optimizëm, duke lënë pas vështirësitë e së shkuarës!

Peshorja

Nuk keni shumë siguri dhe nga pikëpamja ekonomike është më mirë të ruani qetësinë. Kini kujdes nëse doni të kryeni shpenzime!

Akrepi

Në punë keni shumë plane për shtatorin: mos e humbni besimin sepse kënaqësitë do të vijnë herët a vonë!

Shigjetari

Keni nisur projektet e reja: përpiquni të punoni shumë dhe të jepni më të mirën për vitin e ardhshëm!

Bricjapi

Në punë po mundoheni të mbani atë që keni dhe të zgjidhni disa probleme. Jeni mërzitur për një provim, por duhet të besoni në veten tuaj!

Ujori

Përpiquni të mendoni për atë që duhet të bëni në shtator. Jeni krijues, por kini kujdes nga diskutimet me një shef ose koleg!

Peshqit

Mundohuni të jeni të kujdesshëm dhe të mos ngatërroheni, sidomos të hënën dhe të martën. Ka nga ata që, ndoshta, do të vendosin të anashkalojnë një takim!

 

FINANCAT

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni veprimet e rrezikshme që mund t'ju hedhin në një drejtim krejtësisht të ndryshëm zhvillimi ose stagnimi. Është e mundur që dikush në mjedisin tuaj të ketë një problem shëndetësor ose një rast tjetër kompleks në jetën e tij që do të ketë nevojë për këshillën, ndihmën ose mbështetjen tuaj. Megjithatë, me persona të tillë do të kërkohen veprime financiare, të cilat mund të zhvillohen në mënyrë të pafavorshme për ju dhe mund të përjetoni disa humbje ose vështirësi të natyrës monetare.

Demi

Meshkujt do të kenë më shumë detyra profesionale, biznesi apo të tjera të përgjegjshme, si në punën e tyre, ashtu edhe në lidhje me angazhimet me institucione, kompani apo kompani të ndryshme. Për ju kjo do të jetë një javë në të cilën do të keni mundësi të përmirësoni të ardhurat tuaja, të stabilizoheni financiarisht ose të zgjidhni një çështje parash. Java ju sjell situata dhe mundësi të ndryshme të papritura, por në shumicën e rasteve të favorshme.

Binjakët

Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e çështjeve financiare, zhvillimi i të cilave ka nisur një ose dy javë më parë.

Mund të lindë një ofertë e të ardhurave shtesë, me shumë mundësi nga njerëz me të cilët punoni ose keni disa interesa të përbashkëta.

Gaforrja

Në përgjithësi, java do të kërkojë shumë më tepër vëmendje nga ju në organizimin dhe kryerjen e punëve dhe detyrave tuaja të përditshme. Disa nga gjërat e mira këtë javë do të jenë në lidhje me paratë që merrni nga familja ose biznesi juaj familjar.

Luani

Do të duhet të përgatiteni për shumë punë këtë javë, veçanërisht ata që kanë biznes. Megjithëse do të keni shumë pak kohë për të pushuar dhe për ti fituar energji, nga ana tjetër puna do t’iu shpërblejë me pjesën financiare.

Virgjëresha

Këto shtatë ditë do të jenë një kohë shumë e fortë dhe premtuese për ju, me shanse apo mundësi që mund t'ju befasojnë pothuajse në çdo fushë të jetës tuaj. Nuk përjashtohen paratë e papritura ose të ardhura shtesë.

Peshorja

Java sjell marrëdhënie financiare me një fëmijë apo të ri, me shumë mundësi nga familja juaj, të cilat mund të lidhen me shpenzimet personale, por mund të lidhen me një investim në arsim, karrierë apo biznes.

Akrepi

Përdorni tendencat e favorshme të kësaj jave për të rregulluar dokumentet tuaja, marrëdhëniet financiare midis të afërmve.Ju mund të shijoni lajmet që lidhen me paratë.Java do jetë e favorshme për udhëtime, të cilat me shumë mundësi do të planifikohen paraprakisht.

Shigjetari

Gjatë javës do të planifikoni shpenzime ose aktivitete të tjera financiare me një fëmijë ose një të ri nga familja juaj. Këto nuk janë ngjarje të pakëndshme dhe mund të lidhen me marrjen e parave në lidhje me to.

Bricjapi

Të ardhurat tuaja do të jenë të rëndësishme këtë javë, nëse i keni, ose duke siguruar financa të mjaftueshme nëpërmjet prindërve ose përmes punës, në mënyrë që të realizoni disa nga dëshirat dhe planet tuaja.

Ujori

Kjo do të jetë një javë e favorshme për freskimin e shtëpisë, për blerjet që lidhen me komoditetin e shtëpisë dhe për zgjidhjen e çështjeve të ndryshme pronash.Nuk përjashtohen komplikimet apo pengesat që lidhen me një kontratë apo ndonjë dokument financiar.

Peshqit

Do të zhvilloni shumë projekte javën e ardhshme, puna do të vlerësohet dhe tashmë do të keni mundësinë të bëni blerjet që kishit planifikuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga