LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i financave/ Parashikimi i yjeve për “xhepat” tuaj

10 Korrik 2022, 09:02, Horoskopi CNA
Horoskopi i financave/ Parashikimi i yjeve për “xhepat” tuaj
Foto ilustruese

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni veprimet e rrezikshme që mund t'ju hedhin në një drejtim krejtësisht të ndryshëm zhvillimi ose stagnimi. Është e mundur që dikush në mjedisin tuaj të ketë një problem shëndetësor ose një rast tjetër kompleks në jetën e tij që do të ketë nevojë për këshillën, ndihmën ose mbështetjen tuaj. Megjithatë, me persona të tillë do të kërkohen veprime financiare, të cilat mund të zhvillohen në mënyrë të pafavorshme për ju dhe mund të përjetoni disa humbje ose vështirësi të natyrës monetare.

Demi

Meshkujt do të kenë më shumë detyra profesionale, biznesi apo të tjera të përgjegjshme, si në punën e tyre, ashtu edhe në lidhje me angazhimet me institucione, kompani apo kompani të ndryshme. Për ju kjo do të jetë një javë në të cilën do të keni mundësi të përmirësoni të ardhurat tuaja, të stabilizoheni financiarisht ose të zgjidhni një çështje parash. Java ju sjell situata dhe mundësi të ndryshme të papritura, por në shumicën e rasteve të favorshme.

Binjakët

Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e çështjeve financiare, zhvillimi i të cilave ka nisur një ose dy javë më parë.

Mund të lindë një ofertë e të ardhurave shtesë, me shumë mundësi nga njerëz me të cilët punoni ose keni disa interesa të përbashkëta.

Gaforrja

Në përgjithësi, java do të kërkojë shumë më tepër vëmendje nga ju në organizimin dhe kryerjen e punëve dhe detyrave tuaja të përditshme. Disa nga gjërat e mira këtë javë do të jenë në lidhje me paratë që merrni nga familja ose biznesi juaj familjar.

Luani

Do të duhet të përgatiteni për shumë punë këtë javë, veçanërisht ata që kanë biznes. Megjithëse do të keni shumë pak kohë për të pushuar dhe për t'i fituar energji, nga ana tjetër puna do t’iu shpërblejë me pjesën financiare.

Virgjëresha

Këto shtatë ditë do të jenë një kohë shumë e fortë dhe premtuese për ju, me shanse apo mundësi që mund t'ju befasojnë pothuajse në çdo fushë të jetës suaj. Nuk përjashtohen paratë e papritura ose të ardhura shtesë.

Peshorja

Java sjell marrëdhënie financiare me një fëmijë apo të ri, me shumë mundësi nga familja juaj, të cilat mund të lidhen me shpenzimet personale, por mund të lidhen me një investim në arsim, karrierë apo biznes.

Akrepi

Përdorni tendencat e favorshme të kësaj jave për të rregulluar dokumentet tuaja, marrëdhëniet financiare midis të afërmve. Ju mund të shijoni lajmet që lidhen me paratë. Java do të jetë e favorshme për udhëtime, të cilat me shumë mundësi do të planifikohen paraprakisht.

Shigjetari

Gjatë javës do të planifikoni shpenzime ose aktivitete të tjera financiare me një fëmijë ose një të ri nga familja juaj. Këto nuk janë ngjarje të pakëndshme dhe mund të lidhen me marrjen e parave në lidhje me to.

Bricjapi

Të ardhurat tuaja do të jenë të rëndësishme këtë javë, nëse i keni, ose duke siguruar financa të mjaftueshme nëpërmjet prindërve ose përmes punës, në mënyrë që të realizoni disa nga dëshirat dhe planet tuaja.

Ujori

Kjo do të jetë një javë e favorshme për freskimin e shtëpisë, për blerjet që lidhen me komoditetin e shtëpisë dhe për zgjidhjen e çështjeve të ndryshme pronash. Nuk përjashtohen komplikimet apo pengesat që lidhen me një kontratë apo ndonjë dokument financiar.

Peshqit

Do të zhvilloni shumë projekte javën e ardhshme, puna do të vlerësohet dhe tashmë do të keni mundësinë të bëni blerjet që kishit planifikuar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga