LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi i ditës, e hënë, 11 korrik 2022

11 Korrik 2022, 08:00, Horoskopi CNA
Horoskopi i ditës, e hënë, 11 korrik 2022
Foto ilustruese

Dashi

Me lëvizjen e Hënës në Peshore, ditën do ta gjeni të shkëlqyer për sa i përket krijimit të kontakteve të reja. Do të takoni dikë të veçantë, i cili mund të jetë partneri juaj i jetës në të ardhmen. Një ditë e përkryer për të bërë disa ndryshime në jetë dhe karrierë gjithashtu. Ju mund të sëmureni! Përfitimet monetare janë të mundura. Mund të hasni në sfida të reja në projektet e partneritetit. Megjithatë, jeta personale do të jetë e mirë. Dita do të jetë e mbushur me romancë me bashkëshortin.

Demi

Një ditë e mirë për të zgjidhur çështjet e së kaluarës. Do të jeni të pasur me energji. Përqendrohuni në projektet e vjetra. Gruaja juaj do të mërzitet për qëndrimin tuaj. Duhet të kurseni para për të ardhmen. Presioni i punës në zyrë do t’ju çojë në stres. Do të kaloni një mbrëmje romantike me partnerin e jetës. Ka të ngjarë të merrni dhurata dhe lule të bukura. Dita do të sjellë sukses për ata që janë në fushën krijuese. Do të merrni mbështetje morale nga bashkëshorti juaj.

Binjakët

Jeni në një lidhje shumë të vështirë sot dhe duket se sa më shumë të luftoni për të çliruar veten, aq më fort jeni i lidhur me situatën tuaj. Ju mund të dëshironi të konsideroni një qasje të re pasi është e qartë se e vjetra nuk po funksionon.

Gaforrja

Vëllezërit tuaj mund t’ju kërkojnë një ndihmë financiare dhe ndihma e tyre mund t’jua shtojë barrën financiare. Sëmundja e foshnjës do t’ju mbajë të angazhuar gjatë gjithë ditës dhe duhet t’i kushtoni vëmendje të menjëhershme. Merrni këshillat e duhura pasi neglizhenca e lehtë nga ana juaj mund ta përkeqësojë problemin. Bien kambanat e dasmës për disa, ndërsa romanca për disa të tjerë do të mbajë humor të lartë. Ju duhet të përqendroheni në përpjekjet tuaja për të arritur rezultatet e dëshiruara. Megjithatë, do të qëndroni të qetë mendërisht. Mundohuni të relaksoheni në mes të punës dhe shmangni netët e vona. Ekspertiza juaj në profesion do të vihet në provë.

Luani

Ju jeni në një pozicion të mirë për të bërë një lëvizje të madhe në drejtim të karrierës, por mos harroni se do t’ju duhet të jeni fleksibël për ta bërë këtë të ndodhë. Kjo lëvizje nuk do të ndodhë saktësisht siç mund ta imagjinoni megjithatë do t’ia dilni në krye.

Virgjëresha

Nuk duhet t’i huazoni para askujt pa marrë parasysh gjendjen e tij financiare. Mos harroni, kjo mund të krijojë probleme të mëdha në të ardhmen. Do të kaloni kohë të këndshme me familjen dhe miqtë tuaj. Çështjet personale do të jenë nën kontroll. Puna në zyrë do të fitojë vrull pasi kolegët dhe më të moshuarit do të zgjerojnë bashkëpunimin e plotë. Mes orarit tuaj të ngjeshur do të merrni kohë për të kaluar me fëmijët tuaj. Kalimi i kohës me ta do t’ju bëjë të kuptoni për gjërat që ju mungojnë. Frustrimi do të rritet mes jush dhe partnerit tuaj të dashurisë për shkak të mungesës së kohës.

Peshorja

Shëndeti juaj do të jetë i mirë, pavarësisht stresit. Sot, mund t’ju duhet të shpenzoni shumë para për shëndetin e nënës ose babait tuaj. Sot do të kaloni një mbrëmje të mrekullueshme me miqtë. Dashuria do të tregojë emocione pozitive. Propozimet e reja do të jenë fitimprurëse, por nuk do të jetë e mençur të merrni ndonjë vendim të nxituar. Familja juaj do të ndajë shumë probleme me ju sot, por ju do të mbeteni të zënë në botën tuaj dhe do të bëni diçka në kohën tuaj të lirë që ju pëlqen. Bashkëshorti juaj do të lavdërojë mbi ju.

Akrepi

Sot është një ditë e mirë e mbushur me lumturi dhe gëzim. Do të keni ide të reja të shkëlqyera që do të sjellin përfitime monetare. Dikush me të cilin jetoni do të acarohet me veprimin tuaj sot. Sot do të kuptoni se dashuria është zëvendësuesi i gjithçkaje. Qëndroni në punën tuaj dhe mos llogarisni te të tjerët që t’ju ndihmojnë. Shmangni miqësinë me njerëzit që ju humbin kohën. Martesa juaj do të marrë një kthesë të bukur në këtë ditë.

Shigjetari

Disa persona të kësaj shenje të zodiakut pritet të kenë përfitime financiare sot. Një mbledhje familjare do t’ju shohë të pushtoni skenën qendrore. Në rrugët e ngarkuara do të kuptoni se jeni më me fat sepse e dashura juaj është më e mira. Nëse duhet të shkoni me pushime ditore, atëherë mos u shqetësoni pasi gjërat do të shkojnë mirë në mungesën tuaj. Nëse për ndonjë arsye të çuditshme ka një problem do ta rregulloni lehtësisht kur të ktheheni. Sot do të planifikoni të kaloni kohë me bashkëshortin tuaj dhe ta nxirrni diku, por nuk do të mund ta bëni këtë për shkak të shëndetit të tij të keq.

Bricjapi

Për paqen tuaj mendore, duhet të hiqni dorë nga gjërat nga e kaluara që ju shqetësojnë. Ju mund ta kuptoni vlerën e parave më shumë se kurrë. Pushimi nga puna dhe dalja me miqtë mund t’ju ndihmojë të relaksoheni më mirë. Ju mund t’i vendosni objektivat tuaja më të larta se zakonisht. Mund të mos merrni gjithçka që keni pritur në punë. Mund të ketë një grindje në familje. Sidoqoftë, mirëkuptimi dhe mbështetja e bashkëshortit tuaj do t’ju jepte të gjithë forcën që ju nevojitet për t’i bërë gjërat siç duhet.

Ujori

Duhet të kontrolloni zakonin e të ngrënit të tepërt. Investimet e mëparshme mund t’ju korrin fitime. Mund të angazhoheni në ndonjë punë bamirësie. Jeta juaj personale dhe profesionale mund të kërkojë vëmendjen tuaj të barabartë. Puna juaj e palodhur do t’ju paguajë mirë. Bashkëshorti juaj mund të mos jetë i sjellshëm me ju dhe kjo mund t’ju shqetësojë.

Peshqit

Duhet të kapërceni debatet e panevojshme. Ju mund të kontrolloni shpenzimet tuaja të mëdha. Njohuritë tuaja dhe humori i mirë mund t’u bëjnë përshtypje njerëzve përreth jush. Mund t’ju mungojë i dashuri juaj nëse jetoni larg. Nuk është e mençur t’i merrni të moshuarit si të mirëqenë në vendin e punës. Ju dhe bashkëshorti juaj mund të kaloni një ditë të mrekullueshme së bashku./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga