LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Horoskopi ditor, 12 korrik 2022

12 Korrik 2022, 08:00, Horoskopi CNA
Horoskopi ditor, 12 korrik 2022
Foto ilustruese

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të mbetet i lartë. Çfarëdo që të bëni, do të jeni në gjendje ta bëni atë në gjysmën e kohës që merrni në përgjithësi. Mund të ketë përmirësim të gjendjes financiare. Ju mund të dilni për pazar me gruan tuaj. Do të përfitoni nga ndryshimet që do të ndodhin në vendin tuaj të punës. Do të lini kohë për t’u shoqëruar dhe për të vazhduar me gjërat që ju pëlqen të bëni më shumë. Martesa është një bekim dhe do ta kuptoni.

Demi

Disa persona të kësaj shenje të zodiakut kohët e fundit punojnë jashtë orarit. Biznesmenët që janë jashtë shtëpive për punë, duhet t’i mbajnë paratë e tyre në një vend të sigurtë, pasi ka gjasa për vjedhje. Fëmijët dhe familja janë në fokus për ju. Romanca do të jetë e këndshme. Nuk është një ditë e mirë për të ftuar shefin dhe të moshuarit në shtëpinë tuaj. Prindërit tuaj mund ta bekojnë bashkëshortin tuaj me diçka vërtet të mrekullueshme, e cila përfundimisht do të përmirësojë jetën tuaj martesore.

Binjakët

Një nga ëndrrat tuaja do të realizohet. Por mbani nën kontroll emocionet tuaja pasi lumturia e tepërt mund të shkaktojë disa probleme. Ka mundësi të përmirësohet pozicioni financiar. Mos përdorni fjalë të ashpra pasi mund të lëndojnë ndjenjat e gjyshërve tuaj. Është më mirë të heshtësh. Lërini të ndiejnë se ju kujdeseni për ta. I dashuri juaj do ta ketë të vështirë t’i ndajë ndjenjat e tij/saj hapur para jush, por mos u mërzitni për këtë. Mos jini të hapur ose emocional gjatë takimeve që lidhen me biznesin, kjo mund të dëmtojë lehtësisht reputacionin tuaj. Një i huaj mund të përpiqet të krijojë dallime mes jush dhe partnerit tuaj, ndaj, bëni kujdes.

Gaforrja

Dikush me të cilin jetoni mund të jetë i frustruar dhe i mërzitur me sjelljen tuaj të paparashikueshme. I dashuri do t’ju sjell kënaqësi të jashtëzakonshme romantike. Muzika, ushqimi dhe pijet e mira do të jenë të gjitha pjesë e mbrëmjes suaj me bashkëshortin/bashkëshorten.

Luani

Mund të hyni në debate me bashkëshortin tuaj për çështje që lidhen me paratë. Ju mund të goditeni nga shpenzimet tuaja të panevojshme dhe stili mbretëror i jetesës. Kohën e lirë duhet ta kaloni duke shijuar shoqërinë e fëmijëve. Për këtë, madje mund t’ju duhet të dilni nga rruga juaj. Projektet e partneritetit do t’ju krijojnë më shumë probleme sesa rezultate pozitive. Do të ndiheni të zemëruar, veçanërisht me veten tuaj, sepse keni lejuar dikë të përfitojë nga ju. Bashkëshorti juaj mund të bëjë një problem për diçka që ai/ajo ka dëgjuar në lagje. Ju duhet të zgjidhni në mënyrë diplomatike problemet që shqetësojnë mendjen tuaj.

Virgjëresha

Do të jeni në humor për t’u angazhuar në aktivitete në natyrë. Edhe pse sot mund të shpenzoni para për të argëtuar miqtë tuaj, kjo nuk do të ndikojë shumë në gjendjen tuaj aktuale financiare. Ndani lumturinë me prindërit tuaj.

Peshorja

Shëndeti do të përmirësohet duke ndarë lumturinë me të tjerët. Disa persona të kësaj shenje mund të marrin përfitime financiare përmes fëmijëve të tyre. Punoni në projekte me përfitime afatgjata. Mund të merrni shumë ftesa interesante dhe dhurata të papritura. Vrazhdësia e bashkëshortit tuaj mund t’ju shqetësojë.

Akrepi

Do të shëroheni nga sëmundja. Shmangni njerëzit me temperament të shkurtër. Ndaloni të shpenzoni para në mënyrë të panevojshme. Ndërhyrja e dikujt mund të ndikojë në marrëdhënien tuaj me të dashurin. Ndërveprimi me njerëz të shquar do t’ju japë ide dhe plane të mira. Duhet ta kuptoni veten pak më mirë.

Shigjetari

Mund të shpëtoni nga tensioni. Përqendrohuni në çështjet që lidhen me tokën, pasuritë e paluajtshme ose projekte kulturore. Bashkëshorti do t’ju inkurajojë të lini duhanin. Dikush mund t’ju propozojë. Aftësia juaj për t’i bërë gjërat mirë ju jep njohje. Një pjesëtar i familjes mund të insistojë të kalojë pak kohë me ju. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Bricjapi

Duhet të shmangni ngrënien e ushqimit të ekspozuar. Mund të mos keni fat në çështjet monetare. Mund të tërhiqni shumë vëmendje pa bërë shumë. Ju që e doni jetën do të jeni të lumtur. Regjistrimi në programe afatshkurtra mund t’ju ndihmojë të përparoni profesionalisht. Mund të kaloni pak kohë në vetmi. Gjërat mund të duken përrallore në jetën tuaj bashkëshortore.

Ujori

Nuk duhet të vazhdoni të qëndroni në kohë të vështira. Marrëveshjet e pronave mund t’ju sjellin përfitime financiare. Jeta juaj familjare do të jetë e qetë. Jetës suaj të dashurisë mund t’i mungojë romanca. Ju mund të merrni mbështetjen e kolegëve tuaj në zyrë. Jeta juaj bashkëshortore mund të mos jetë mjaft e mrekullueshme.

Peshqit

Nevoja juaj për t’u kujdesur për veten duhet të ketë prioritet. Ju nuk duhet të mbani ndjenjat tuaja prapa. Marrja e vendimeve të nxituara mund t’ju vërë në vështirësi financiare. Personaliteti juaj i largët mund t’ju vërë në qendër të vëmendjes. Mund të ketë një grindje në jetën tuaj bashkëshortore për shkak të ndërhyrjes së njerëzve të tjerë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga