LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kishe frikë të flije me burrin se vinte vjehrra”/ Nusja tregon kushtet e vështira: S’kishim dhomë gjumi

2023-01-22 20:17:00, Sociale CNA
“Kishe frikë të flije me burrin se vinte vjehrra”/ Nusja
Blerina

Blerina, e martuar me Fabianin, ka treguar kushtet e vështira në të cilat jetonte në banesën e prindërve të bashkëshortit.

Në rubrikën “Ka Një Mesazh Për Ty”, ajo rrëfeu se ajo dhe bashkëshorti nuk kishin një dhomë gjumi, por flinin në salon.

Salloni ndahej nga një derë me kuzhinën, ku flinin vjehrrit dhe kunati i saj. Blerina tha se për të shkuar në banjë, vjehrrës i duhej të kalonte nga salloni, ndërsa çifti flinin me një dyshek në tokë.

“Ishin dy dhoma, ishte salloni dhe kuzhina. Ata flinin në kuzhinë, unë flija… kur vinte Fabiani se Fabiani 1 herë në 2 muaj vinte dhe 2 ditë rrinte. Ato dy ditë që rrinte duhet të merrje dyshekun tani në krahë, ta mbaje në krahë, ta çoje në sallon poshtë, të flije gjumë, vjehrra do rrinte aty, vjehrri aty dhe kunati, të prisja ata unë deri në orën 1 të iknin që të shtroja të flija gjumë.

Vjehrra flinte në kuzhinë, unë flija në sallon, por kishe frikë të flije me burrin se do hapte derën ajo. Një derë i ndante. Do hapte derën ajo, do kalonte, do ikte në banjë, unë isha aty shtrirë”, u shpreh Blerina./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga