LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj's strategist is revealed

2023-03-06 11:05:00, Satire Politike CNA
Alibeaj's strategist is revealed
Enkelejd Alibeaj

Everyone was anxiously waiting to see what he would do with the seal. The biggest question was if Enklelejdi won, who will run?

In all of Albania, in all 61 municipalities, 10 or 15 candidates have been selected. Some of them from trouble, some from the bazaar and others like these, but after receiving the seal, the most phenomenal thing happened.

Enkelejdi has consulted directly with his global political strategy advisor, Nebil Çika.

Alibeaj's strategist is revealed

The latter stands out especially for his wise and charming articulation of geopolitics, Americans, regional politics and internal issues to be considered simply and only a morning exercise.

I ndodhur përballë dilemave të mëdha, Enkelejdi së fundi ka thirrur Nebilin e tij për të diskutuar se ç’do të bëjën tani që morën vulën, pasi duhet të shkojë në PD të marrë selinë dhe të nxjerrin jashtë Saliun bashkë me tijtë.

Vetëm se ka një problem. Në 8 janar të vitit të shkuar kur Berisha shkoi në selinë e PD-së, kishte një tufë me njerëz. Enkelejdi ka ngelur vetëm me Nebilin dhe të dy po diskutojnë kush është më trim të shkojë i pari që t’i marrë çelësin e zyrës doktorit.

Sipas Nebilit, çelësin e zyrës së doktorit duhet ta marrë vetë Enkelejdi pasi ai është kryetari legjitim.

Lulzim Bashës duhet t’i japë zyrën e Flamur Nokës që të marrë kurajë dhe të bëhet më trim se Enkelejdi. Ndërsa vetë Nebili ka kërkuar që të ketë zyrën e këshilltarit, të cilin do ta emërtojë, startegu i Partisë Demokratike të “Alibashave”.

Pas takimit të frytshëm, Nebili është larguar i lumtur, për të organizuar një grup prej dy apo tre vetash, të cilët do të marrin faturën e radhës te kunati dhe do të punojnë në call centera apo shërbimet që ofron Luli për ata që i vijnë nga pas./ CNA.al

 

19:58 Satire Politike

"Baba Karloja"

Children know "Father Karlo" from the tale of Pinocchio, t...

18:04 Satire Politike

CNA.al shpall

CNA.al ka vendosur sot që në datën 31 të shpallë kuadr...

Lajmet e fundit nga