LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gaz Bardhi must forge a new authorization of Luli for Enkelejd

2023-03-08 17:23:00, Editorial CNA

Gaz Bardhi must forge a new authorization of Luli for Enkelejd

Deputy Gazment Bardhi considered the resignation of Lulzim Basha as chairman of the Democratic Party as a closed matter.

Bardhi said in an appearance for the media that Basha will not return to the head of the DP.

"Mr. Basha's resignation is a closed matter. It is not sent to the court, where the election of the new chairman is sent, to make the respective changes in the register of political parties.

No way! But Mr. Basha, like every member of the DP, has the duty to contribute. As far as I know, he is in Albania, but I have not contacted him for several days. Every member must contribute to maximize the victory", he said.

CNA ka publikuar pak ditë më parë dokumentin e lëshuar nga Gjykata i cili vërteton që Lulzim Basha figuron si Krytari i Partisë Demokratike.

Gazi që thotë se në Gjykatë regjistrohet vetëm Kryetari i Ri pranon që i vjetri është ende Luli.

Sa kohë që nuk ka asnjë autorizim nga Lulzim Basha për njërin nga Nënkryetarët që të ushtrojë detyrat deri në ringjalljen e kryetarit, Kryetar i PD-së së Gazit mbetet Lulzim Basha.

Gaz Bardhi must forge a new authorization of Luli for Enkelejd

Sa kohë që Gazin Gjykata e ndaloka jo vetëm të depozitojë dorëheqjet e Lulit, por edhe të hapte garën për kryetarin e Ri, Kryetar i PD-së së Gazit është Lulzim Basha.

Një vit kohë dhe Gazi veç lëshoi gazra, por zgjedhje nuk nisi sepse e dinte që askush nuk i shkonte më të dëgjonte gazrat e Lulzimsave.

Ndonëse Luli deklaroi publikisht me figurë dhe me zë se do të largohet nga drejtimi i PD-së, zyrtarisht ai as nuk tentoi të depozitonte dorëheqjen.

Sepse Luli nuk kishte në plan të jepte seriozisht dorëheqjen.

Gazrat e Lulit sot vijnë vërdallë dhe nuk tregojnë:

1- Ku është autorizimi i Kryetarit të Partisë së Gazit, me të cilin Enkelejd Alibej juristi, është deleguar Kryetar në detyrë?;

2- Ku është vendimi i Këshillit Kombëtar të PD-së së Gazit, që komandon Enkelejd Alibeajn, juristin si kryetar në detyrë.

Gazi kujton se asnjëri nuk e mban mend sesi Gazi dhe gazrat e tjerë të Lulit e mblodhen 2 herë Këshillin Kombëtar por Enkeljdin nuk e hëngri njeri veç ndonjërit në Mallakastër.

Instead of one of these documents, Luli's Gases have filed a coffee cup text with the CEC, where Luli authorizes Gaz, Enkelejd and another for their PD's reports to the CEC for the 2023 elections.

Blooming lawyers, not even a piece of paper can be completely forged!

Gazi has to write it back and do exactly that damn authorization. How much to say that there is authorization!

But this other authorization should be dated March 17 or 19, 2022.

On March 18, 2022, Luli signed a letter.

No one can tell that Luli managed to sign 2 letters in one day!/ CNA.al

16:40 Editorial

“Big Brother

Policia prej disa ditësh njofton se janë duke u hequr ...

Lajmet e fundit nga