LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Can we go to the protest for these three?

2023-02-10 11:28:00, Editorial CNA

Can we go to the protest for these three?

This picture is worth a thousand words. Perhaps the comment would be redundant, but a few lines are needed.

Need to say what this picture really is.

Made yesterday during the show "Opinion" on "TV Klan", by the journalist Bledi Fevziu, where three of the funniest and most unbelievable characters of the opposition.

Three people, where one is "Babale", the palazzo, is a political charlatan, the other a liar and the other an incompetent, failed, ungrateful and political wren.

These three were the people who were put on the panel to invite the Albanians to come out on Saturday in protest.

It may seem unbelievable, it may seem disgusting, but it was true.

I pari "Babalja”, Ervin Salianji futur në politikë me gënjeshtrën se kishte kontribute të mëdha në Partinë Demokratike, por aspak zero.

 

Can we go to the protest for these three?
Ervin Salianji

 

Ditën e parë të punës e kishte bërë në Bashkinë e Tiranës si avokat i qytetarit i futur nga Henri Çili, një produk i UET-së së Çilit, i sponsorizuar dhe i mbështetur prej tij.

Kandidoi për kryetar forumi, ku dështoi.

Më pas në 2017-ën kandidoi në Korçë, ku mori 17 mijë vota më pak se në vitin 2013, kur PD kishte dalë në Opozitë.

Në 2021-shin merr gati 8 mijë vota më pak se në 2013-ën.

Në dy palë zgjedhje regjistroi humbje të turpshme në Bashkinë e Korçës dhe të Maliqit.

Njeriu i skandaleve “Babale”, tashmë në proces dhe i dënuar nga drejtësia, një skandaloz politik që përpiqet të vrapojë ekraneve për mashtrimet dhe skenaret që i bëri për të ecur në karrierë.

Gazment Bardhi, ndoshta është e tepërt të flasësh pasi mund të reagojnë komunitetet që mbrojnë shtresa të caktuara, të cilat duken të ekspozuara ndaj shoqërisë.

 

Can we go to the protest for these three?
Gazment Bardhi

 

Me zërin e tij të hollë përpiqet të nxjerrë një burrë të trashë. Në fakt, dje tha shumë budallallëqe.

Tha se nuk ishte çregjistruar Lulzim Basha si kryetar i PD-së në gjykatë, sepse s’do linin PD-në pa kryetar.

Në fakt dje i tha Enkelejd Alibeajt që ti nuk je kryetar i PD-së, pasi është Gazment Bardhi, që në bazë të statutit të vjetër të PD-së, pas dorëheqjes së Lulit duhet të regjistronte Enkelejd Alibeajn si kryetar të PD-së, pasi e ka komanduar në procedurë të rregullt statutore të Partisë Demokratike.

Can we go to the protest for these three?

Por, budallallëqet e Gazit në studio, nuk i merr më kush seriozisht, pasi të dy me Salianjin i bashkon diçka.

I bashkon katapultimi në PD, por edhe 8 janari i vitit 2021, kur së bashku me Salianjin, Gazi me shkopinj në duar, me gaz lotsjellës u hidheshin në fyt demokratëve, i godisnin, i bënin për spital.

U hodhën gaz lotsjellës dhe vunë policinë që t’i mbronte, zyrtarët e PD-së, nga militantët e PD-së, e paparë kjo dhe e padëgjuar më parë në historitë politike.

Vjen i treti çuni i Fahriut.

Can we go to the protest for these three?
Klevis Balliu

Shqiptarët duruan 20 vjet Fahri Balliun në diktaturë dhe kanë 30 vjet që po e durojnë në demokraci.

Fahriu kur është në pushtet Saliu, pastaj Fahriu kur është në pushtet Ilir Meta, pastaj sërish Fahriu kur është në pushtet Saliu dhe më pas Fahriu kur në pushtet është Ilir Meta me Ramën dhe tani do të vijë i biri i Fahriut kur të jetë në pushtet Berisha me Ilir Metën.

Nuk mbarojnë “Fahriballinjtë” e politikës, nuk mbarojnë “Fahriballinjtë” e Partisë Demokratike, që na duhet t’i kemi përballë ekraneve me një qëllim të vetëm, pa asnjë diskutim për të larguar ata qindra mijëra demokratë që kanë 1011 arsye për të protestuar apo qytetarët shqiptarët që mund të kenë 1001 arsye për të protestuar, që nga inceneratorët, skandali McGongal, varfëria e krimi e të gjitha të tjerat.

A socialist party that has been in power for 10 years and citizens have every right to protest and socialists have every right to defend their work.

This is democracy.

But on a day when the opposition is ready to confront the government with the citizens and be on its way and its mission, Klevis Balliu, Gazment Bardhi and Ervin Salianji appear.

Can people protest about these three?

 The media can do its job, but the opposition should avoid these faces as much as possible from the screen, because the more they appear, the fewer people there will be in the protests, the lower the trust in the DP will be. the longer the DP's time in the opposition will be. /CNA.al

16:40 Editorial

“Big Brother

Policia prej disa ditësh njofton se janë duke u hequr ...

Lajmet e fundit nga