LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paundi britanik dhe franga zviceriane mundin Euron dhe Dollarin/ Kursi i këmbimit, 7 gusht 2022

2022-08-07 08:14:00, Ekonomi CNA

Paundi britanik dhe franga zviceriane mundin Euron dhe Dollarin/ Kursi i

Paundi britanik dhe Franga zviceriane, janë dy nga monedhat e huaja që kryesojnë në tregun e këmbimit valutotr.

Ndërsa Euro dhe Dollari amerikan sa vijnë dhe bien.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.6 lekë dhe shitet 114.8 lekë.

Euro sot blihet me 116.2 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.7 lekë, dhe shitet me 138.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 117.8 lekë, shitet me 118.9 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.4 lekë dhe shitet me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Paundi britanik dhe franga zviceriane mundin Euron dhe Dollarin/ Kursi i

Lajmet e fundit nga