LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në rënie, dollari dhe euro në krizë/ Kursi i këmbimit, 29 Mars 2023

2023-03-29 07:13:00, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në rënie, dollari dhe euro në krizë/ Kursi
Foto ilustruese

Sot më 29 mars 2023, dollari amerikan blihet me 104.5 lekë dhe shitet me 105.8 lekë.

Euro blihet me 113.4 lekë dhe shitet 114.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128.4 lekë dhe shitet me 129.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113.4 lekë, ndërsa në shitje me 114.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76.1 lekë dhe në shitje me 78.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Monedhat e huaja në rënie, dollari dhe euro në krizë/ Kursi

Lajmet e fundit nga