LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 6 mars 2023

6 Mars 2023, 07:05, Ekonomi CNA
“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 6 mars 2023
Foto ilustruese

Sot më 6 mars 2023, dollari amerikan blihet me 107.9 lekë dhe shitet me 108.5 lekë.

Euro blihet me 114.7 lekë dhe shitet 115.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.2 lekë dhe shitet me 130.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.6 lekë, ndërsa në shitje me 115.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.2 lekë dhe në shitje me 80.7 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 6 mars 2023

Lajmet e fundit nga