LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Drejtoria e Tatimeve nxjerr njoftimin e rëndësishëm/ Mesazh bizneseve

2 Mars 2023, 20:27, Ekonomi CNA
Drejtoria e Tatimeve nxjerr njoftimin e rëndësishëm/ Mesazh
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët.

Tatimet bëjnë me dije se në data 4 dhe 5 mars do të kryhen disa zhvillime teknike dhe gjatë kësaj kohe mund të mos shfaqen faturat e lëshuara tek menuja "Pasqyra mujore / Artikulli i librit të shitjes/blerjes".

Por në deklaratë theksohet se procesi i lëshimit të faturave të fiskalizuara do të funksionojë normalisht.

“Njoftim i rëndësishëm!

Të nderuar tatimpagues,

Ju njoftojme se, në kuadër të përmirësimeve të vazhdueshme në sistemin e fiskalizimit, në datat 4 dhe 5 Mars 2023 do të kryhen disa zhvillime teknike dhe gjatë kësaj kohe mund të mos shfaqen faturat e lëshuara tek menuja "Pasqyra mujore / Artikulli i librit të shitjes/blerjes".

Procesi i lëshimit të faturave të fiskalizuara do të funksionojë normalisht.

Lutemi në mirëkuptimin tuaj për ndonjë vështirësi gjatë punës suaj apo anomali të shkaktuar.

Faleminderit!”, deklaron Drejtoria e Tatimeve./ CNA.al

Drejtoria e Tatimeve nxjerr njoftimin e rëndësishëm/ Mesazh

Lajmet e fundit nga