Monedhat e huaja pësojnë rënie/ Këmbimi valutor, 29 maj 2022

29 Maj 2022, 08:14, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja pësojnë rënie/ Këmbimi valutor, 29 maj 2022
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 109.9 Lekë dhe shitet me 115.9 Lekë.

Euro blihet me 118.5 Lekë dhe shitet me 124.5 Lekë.

Paundi britanik blihet me 138.9 Lekë dhe shitet me 144.9 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 113.9 Lekë dhe shitet me 119.9 Lekë. Dollari kanadez blihet me 85 Lekë dhe blihet me 91 Lekë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga