Këmbimi valutor, 28 maj 2022/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

28 Maj 2022, 08:23, Ekonomi CNA
Këmbimi valutor, 28 maj 2022/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja
Foto ilustruese

Në tregun valutor ditën e sotme dollari amerikan blihet me 112.2 Lekë dhe shitet me 113.2 Lekë.

Euro blihet me 120.6 Lekë dhe shitet me 121.3 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141 Lekë dhe shitet me 142.5 Lekë.

Franga zvicerane blihet me 116.7 Lekë dhe shitet me 117.7 Lekë. Dollari kanadez blihet me 87.5 Lekë dhe blihet me 89 Lekë./ CNA.al

Këmbimi valutor, 28 maj 2022/ Sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Lajmet e fundit nga